Radio od wielu lat jest najbardziej znaczącym regionalnym ośrodkiem medialnym w Suwałkach, Ełku, okolicach Ełku i na Suwalszczyźnie. Włącza się w wiele akcji dobroczynnych, między innymi organizuje akcję pod nazwą "Mikołajkowy Autobus Radia 5", podczas której zbiera przedświąteczne dary dla potrzebujących dzieci. Co roku prowadzi też aukcje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na antenie radia usłyszeć można kilka audycji tematycznych. Są to programy poświęcone muzyce hip-hopowej, tanecznej, disco polo, country i muzyce z lat 80. i 90. Jedną z najważniejszych audycji jest "Telefon dla ciebie", w której słuchacze mogą wypowiadać się i poruszać problemy związane z miastem. Jedną z najpopularniejszych audycji jest ZWZ – czyli Zadzwoń, wybierz, zapowiedz. W tym nocnym programie słuchacze mają okazję wybrać dowolną piosenkę i pozdrowić przed nią swoich znajomych. Radio Party, ludzie imprezują przez radio szukając współtowarzyszy do imprezy na antenie radiowej. Od listopada 2007 trzygodzinna audycja Party Live, w piątki i soboty po 21:00 transmisje z dyskotek rozmowy z DJ-ami czytanie pozdrowień sms-owych od słuchaczy i muzyka na żywo z Klubu.

Radio ma charakter dziecięco-młodzieżowy. W ramówce znajdują się bajki dla najmłodszych, lekcje języków obcych oraz różnorodne audycje muzyczne - od klasyki po rock, rap, hip-hop i reggae.
Sygnał tej powiązanej z Radiem 5 rozgłośni nadawany jest na częstotliwości 90,7 MHz.

Jest to porozumienie handlowe niezależnych lokalnych stacji radiowych i Eurozet, które daje reklamodawcom unikalny dostęp do lokalnych słuchaczy, zasięg w wymiarze ogólnopolskim oraz atrakcyjną cenę zakupu. W skład Pakietu Niezależnych wchodzi dzisiaj 48 rozgłośni lokalnych silnie związanych ze swoimi społecznościami. Miło nam poinformować, że do Pakietu dołączyły 2 nowe stacje Radio Bayer FM Ełk oraz Radio 5 Ełk. Już niebawem obie stacje zostaną dołączone do kampanii reklamowych emitowanych w Pakiecie Niezależnych. Łącznie pakiet tworzyć więc będzie 50 stacji lokalnych.

Do dyspozycji Klientów oddajemy studio nagraniowe audio-wideo doskonałe do tworzenia, zapisu, archiwizacji, masteringu materiałów własnych i powierzonych. Studio postprodukcji dysponuje bogatym i nowoczesnym wyposażeniem technicznym umożliwiającym realizację nawet najbardziej zaawansowanych projektów.